דף הבית
ארכיון חדשות
ביוגרפיה
תמונות
טלוויזיה
סרטים
דיסקוגרפיה
מולטימדיה
כתבות
וידאו קליפים
שונות
מסביב לעולם
קישורים
פורום
שלח אימייל


אנדריאה דל בוקה נולדה ב 18 באוקטובר 1965, ב 5:30 בבוקר, בקליניקה "סאן קמילו" בבואנוס איירס - ארגנטינה.
בגיל 4 היא הופיעה לראשונה בטלוויזיה בסדרה "הספרדייה הקטנה שלנו", שם שיחקה ילדה חירשת אילמת. זה שרצה שהיא תגלם את התפקיד היה אלחנדרו דוריה, במאי חשוב שהיה הסנדק שלה. בתחילה, אבא של אנדריאה לא רצה שביתו תיכנס לעולם השעשועים, אבל בעזרת שיכנועיה של אמא של אנדריאה הוא הסכים. וכך, אנדריאה עשתה את הצעד הראשון בטלוויזיה.
מאז אנדריאה עשתה כמות עצומה של סדרות טלוויזיה, מיני סדרות וסרטים. בין הסרטים שעשתה כילדה נמצאים: "היה היה פעם קרקס", "אנדריאה", "פינינה אוהבת את אבא", "אבא לב רוצה להתחתן", "עולם של אהבה" ו"ימים של אשליות". כבוגרת כיכבה ב: "מאה פעמים, לא", "רוצה לצעוק שאני אוהב אותך", "פונס, אהבה גדולה", "פפרינה" והאחרון "מראה חיצוני".
אנדי (כך היא נקראת על ידי מקורביה) הייתה ילדת פלא. היא הייתה מוכרת בשם "פינינה", שזה שם הדמות שגילמה בטלנובלה המצליחה "אבא לב".

הטלנובלות היו אלו שגרמו לאנדריאה להיות כל כך מפורסמת. הן שודרו וזכו להצלחה במדינות רבות, כמו: איטליה, רומניה, רוסיה, ישראל, ארצות הברית, מדינות ערב וכו'. הנה רשימה של הטלנובלות שלה: "אבא לב", "פינינה אוהבת את אבא", "מלאך ושמו אנדריאה", "אנדריאה סלסטה", "סניוריטה אנדריאה", "מאה הימים של אנה", "כוכב קטן שלי", "סלסטה", "אנטונלה", "סלסטה תמיד סלסטה", "פנינה שחורה", "זינגרה" ו"שלי ורק שלי".

לכן אנדריאה מוכרת כמלכת הטלנובלות.

המשפחה של אנדריאה: כמעט כל בני משפחתה של אנדריאה עבדו איתה במספר טלנובלות שלה: אבא של אנדריאה (ניקולס) הוא הבמאי, אחותה (אנאבלה) המלבישה, גיסה (אנריקה טורס) התסריטאי ואמה (אנה מריה) העוזרת האישית שלה. לאנדריאה יש גם אח בשם אדריאן שהוא רופא וחיי במיאמי.
קריירת השירה: חוץ מקריירת המשחק שלה, אנדריאה פיתחה קריירת שירה. אנדריאה הקליטה שירי ילדים כשהייתה קטנה, וכבוגרת שרה יחד עם בן זוגה סילבסטרה, והוציאה 3 אלבומים משל עצמה: קון אמור (1987), טה אמו (1989) ואל אמור (1994). היא גם שרה את שירי הנושא של רוב הטלנובלות בהן כיכבה.


לימודים: אנדריאה למדה ב"איחוד הקדוש של הלבבות הקדושים", וב"גבירתינו שלנו של המיסקורדיה". בשנת 1989, למדה אנדריאה משחק במכון של לי שטרסברג בארצות הברית. בשנת 1998, למדה בימוי והפקה של קולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת ניו יורק.
חיי האהבה שלה: לאנדריאה היו 4 חברים. החבר הראשון שלה היה הזמר והשחקן חוסה לואיס (סילבסטרה). הם התאהבו על הסט של הטלנובלה בה כיכבו "מאה הימים של אנה". הם היו ביחד במשך 4 שנים. לאחר מכן הייתה במערכת יחסים של 6 שנים עם ראול דה לה טורה, שהוא במאי חשוב. אחרי שהסתיים הקשר, אנדריאה הכירה את ג'פרי סאקס, שהוא איש עסקים אמריקאי. הם יצאו במשך 3 שנים, ולאנדריאה היה קשה להתגבר על הפרידה. בשנת 2000, פגשה אנדריאה את ריקרדו ביאסוטי, איש עסקים ארגנטינאי. אנדריאה נכנסה להריון, ולמרות שהם נפרדו אנדריאה המשיכה עם ההריון לבד. ב 15 בנובמבר 2000 נולדה לה בת ששמה אננה (על שם סבתה של אנדריאה).

בשנת 2001 אנדריאה כיכבה בערוץ 13 בטלקומדיה המצליחה "איש הסודה של חיי". הסידרה זכתה בפרס מרטין פיירו לטלקומדיה הטובה ביותר, ואנדריאה לשחקנית הקומית הטובה ביותר. בשנת 2005 אנדריאה חזרה לטלנובלה הקלאסית וכיכבה ב"הצילי אותי מריה" שצולמה בסאן לואיס והציגה את הנופים המדהימים של העיר. עבודתה האחרונה של אנדריאה הייתה בטלקומדיה "הגלדיאודורים של פומפז'ה" ששודרה רק כ- 24 פרקים. היום, אנדריאה מתחילה דרך חדשה בחייה - כמפיקה וכעת עובדת על מספר פרוייקטים.